Oakley 20 2012

April 01, 2012


Official results By : Bedford Harriers A.C.

Final Team Results: Ladies

Team - Cambridge & Coleridge Finish Position - 1

Team Score (places): 36

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    157  Katie Sherwood          Cambridge              F     7      7     2:23:31      2:23:31
      2    432  Caroline Pritcahrd      Cambridge              F    14     21     2:31:07      4:54:38
      3    301  Katie Samuelson         Cambridge              F    15     36     2:32:09      7:26:48

Team - Bedford Harriers A C Finish Position - 2

Team Score (places): 55

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    417  Marianne Williamson     Bedford                F     8      8     2:24:34      2:24:34
      2   1056  Donna McEwen                                   F    22     30     2:34:10      4:58:44
      3    862  Anna Folland            Bedford                F    25     55     2:34:58      7:33:42

Team - Marshall Milton Keynes A C Finish Position - 3

Team Score (places): 69

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    556  Jane Ovington           Northampton  NN4 5B    F     3      3     2:17:08      2:17:08
      2    337  Wendy Webber            Milton Keynes  MK4     F     6      9     2:22:16      4:39:25
      3    193  Katie Penrose           Milton Keynes          F    60     69     2:43:10      7:22:35

Team - Wootton R R Finish Position - 4

Team Score (places): 113

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    901  Imogen Norton           Northampton            F    10     10     2:26:53      2:26:53
      2    529  Victoria Knight         Northampton  NN5 5J    F    13     23     2:29:46      4:56:39
      3    393  Jenny Green             Northampton            F    90    113     2:48:56      7:45:36

Team - St Albans Striders Finish Position - 5

Team Score (places): 117

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    326  Nicola Carter           Flamstead              F    29     29     2:35:43      2:35:43
      2    174  Deirdre Heydecker       Kings Langley          F    35     64     2:36:57      5:12:41
      3    418  Clare Hewitt            Hertfordshire          F    53    117     2:41:10      7:53:51

Team - Riverside Runners Finish Position - 6

Team Score (places): 151

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1     51  Alison Cooper           St Neots, Cambs        F    43     43     2:37:55      2:37:55
      2    276  Sam Windebank           St Neots               F    44     87     2:37:58      5:15:54
      3    347  Lucy Taylor             St Neots               F    64    151     2:44:31      8:00:26

Team - Bearbrook R C Finish Position - 7

Team Score (places): 186

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    670  Helen Mulhall           Aston Clinton          F     9      9     2:25:48      2:25:48
      2    733  Lucy Mayer              Wendover               F    38     47     2:37:07      5:02:55
      3    400  Linda Huxley            Aylesbury              F   139    186     2:58:23      8:01:19

Team - Ely Runners Finish Position - 8

Team Score (places): 190

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    383  Felicity Jane Ward      Ely                    F    48     48     2:39:49      2:39:49
      2    874  Melanie Fisher          Brampton               F    55    103     2:42:29      5:22:18
      3    798  Tanya Shenton           Ely                    F    87    190     2:48:27      8:10:46

Team - Wellingborough & District A C Finish Position - 9

Team Score (places): 194

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    221  Louise Kemp             Higham Ferrers         F    45     45     2:38:10      2:38:10
      2     69  Natasha Wain            Northants              F    66    111     2:44:34      5:22:45
      3    951  Emma Murphy             Kettering              F    83    194     2:47:45      8:10:30

Team - Ampthill & Flitwick Flyers Finish Position - 10

Team Score (places): 216

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    806  Claire Fisher           Beds                   F    28     28     2:35:23      2:35:23
      2    794  Tracy Nichols           Beds                   F    46     74     2:38:15      5:13:38
      3    764  Keri Stanley            Hitchin                F   142    216     2:58:30      8:12:09

Team - Boxfit Tri Club Finish Position - 11

Team Score (places): 257

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    866  Emma Maggott            Dunstable              F    31     31     2:36:05      2:36:05
      2    446  Paula Nicol             Luton                  F    32     63     2:36:09      5:12:15
      3    865  Maggie Dempsey          Dunstable              F   194    257     3:06:58      8:19:14

Team - Leighton Fun Runners Finish Position - 12

Team Score (places): 298

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    708  Verity Allsopp          Leighton Buzzard       F    40     40     2:37:15      2:37:15
      2   1106  Georgi Lee                                     F   122    162     2:55:24      5:32:40
      3    695  Marion Wright           Leighton Buzzard       F   136    298     2:58:21      8:31:01

Team - North Herts R R Finish Position - 13

Team Score (places): 307

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    267  Claire Messenger        Hitchin, Herts         F    26     26     2:34:59      2:34:59
      2   1096  Nicky Kemp                                     F   134    160     2:57:56      5:32:56
      3    434  Susan Foot              Letchowrth Garden C    F   147    307     2:58:54      8:31:50

Team - Harpenden Arrows Finish Position - 14

Team Score (places): 309

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    913  Hannah Turner           Luton                  F    33     33     2:36:32      2:36:32
      2    406  Louise Crosby           Harpenden              F    34     67     2:36:56      5:13:29
      3    700  Laura Nathan            Hemel Hempstead        F   242    309     3:16:09      8:29:39

Team - Fenland R C Finish Position - 15

Team Score (places): 312

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    500  Lucy Chessor            Wisbech                F    24     24     2:34:27      2:34:27
      2   1064  Ann Trett                                      F    49     73     2:39:55      5:14:22
      3    694  Jane Greenwood          Wisbech                F   239    312     3:15:56      8:30:19

Team - BRJ Huntingdon R R C Finish Position - 16

Team Score (places): 316

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    348  Sue Yendley             Huntingdon             F    51     51     2:41:01      2:41:01
      2    170  Sarah Hall              Huntingdon             F   128    179     2:55:58      5:37:00
      3    408  Sarah Hall              Huntingdon             F   137    316     2:58:22      8:35:22

Team - David Lloyd Redway Runners Finish Position - 17

Team Score (places): 323

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    831  Miriam Drewett          Milton Keynes          F    93     93     2:49:26      2:49:26
      2     12  Mandy Perry             Milton Keynes  MK6     F   112    205     2:53:41      5:43:08
      3    252  Laura Davis             Milton Keynes          F   118    323     2:55:14      8:38:23

Team - Dunstable R R Finish Position - 18

Team Score (places): 394

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    606  Sarah Thorne            Dunstable              F    58     58     2:43:07      2:43:07
      2    470  Wendy Cope              Dunstable              F   165    223     3:02:49      5:45:57
      3    548  Mrs Wilson              Stanbridge  LU7 9HS    F   171    394     3:03:25      8:49:22

Team - Shenley Striders Finish Position - 19

Team Score (places): 441

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    880  Trudy Stokes            Milton Keynes          F    72     72     2:46:04      2:46:04
      2    641  Rachel Edwards          Milton Keynes          F    99    171     2:50:10      5:36:14
      3    795  Sam Finnerty            Tattenhoe Milton Ke    F   270    441     3:23:09      8:59:23

Team - MK Lakeside Runners Finish Position - 20

Team Score (places): 457

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    892  Dionne Whelan           Milton Keynes          F    96     96     2:49:44      2:49:44
      2     26  Jacque Ferguson         Bucks                  F   121    217     2:55:15      5:45:00
      3    825  Dawn Goodwin            Milton Keynes          F   240    457     3:16:01      9:01:01

Team - Redway Runners Finish Position - 21

Team Score (places): 459

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1     78  Marnie Byles            Milton Keynes          F   116    116     2:54:44      2:54:44
      2    240  Caroline Beechey        Milton Keynes          F   120    236     2:55:15      5:49:59
      3    741  Emma Lee                Milton Keynes          F   223    459     3:13:28      9:03:27

Team - Haverhill R C Finish Position - 22

Team Score (places): 506

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    211  Natasha Scott           Suffolk                F    82     82     2:47:33      2:47:33
      2    155  Mandy Bunn              Sudbury                F   148    230     2:59:18      5:46:52
      3    976  Shirley Fowler          Suffolk                F   276    506     3:23:48      9:10:41

Team - Stopsley Striders Finish Position - 23

Team Score (places): 515

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    196  Louise Peters           Shillington            F     2      2     2:10:07      2:10:07
      2    838  Christina Green         Luton                  F   184    186     3:06:03      5:16:10
      3   1109  Marie Bacon             Luton                  F   329    515     3:36:10      8:52:20

Team - Biggleswade A C Finish Position - 24

Team Score (places): 527

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    361  Zoe Luscombe            Cambridge              F   114    114     2:54:13      2:54:13
      2    329  Katy Burns              Cambridge              F   132    246     2:57:40      5:51:54
      3    482  Julia MacKay            Potton  BEDFORDSHI     F   281    527     3:24:36      9:16:30

Team - M K Lakeside Runners Finish Position - 25

Team Score (places): 549

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    711  Emma McMillan           Milton Keynes          F   159    159     3:01:20      3:01:20
      2    514  Chrystele Todd          Milton Keynes  MK2     F   173    332     3:03:31      6:04:52
      3    671  Natalie Tanti           Milton Keynes          F   217    549     3:11:58      9:16:51

Team - Northampton R R Finish Position - 26

Team Score (places): 650

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1   1004  Jocelyn Granger         Northampton            F   153    153     2:59:50      2:59:50
      2    772  Mary Kingsnorth         Northampton            F   228    381     3:14:03      6:13:53
      3    635  Jasmine Banks           Northampton            F   269    650     3:22:34      9:36:28

Team - Cherwell Runners Finish Position - 27

Team Score (places): 729

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    517  Ila Pearson             Banbury  OX16 4FU      F   218    218     3:12:03      3:12:03
      2    929  Yvonne Roberts          Oxon                   F   234    452     3:14:54      6:26:58
      3    971  Mery-Josã© Wolke        Banbury                F   277    729     3:23:49      9:50:47

Team - Werrington Joggers Finish Position - 28

Team Score (places): 966

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    686  Louise Newcombe         Peterborough           F   272    272     3:23:16      3:23:16
      2   1061  Rowena Homan                                   F   340    612     3:37:50      7:01:06
      3    589  Katherine Turner        Peterborough           F   354    966     3:43:48     10:44:54

Team - Bushfield Joggers Finish Position - 29

Team Score (places): 1065

                                                                  O'all  Cum.
   Place Bib No Name                     City                Gend Place  Place      Time   Cum. Time
      1    756  Elizabeth Whittaker     Peterborough           F   337    337     3:37:26      3:37:26
      2    535  Sue Davys               Peterborough  PE2 9    F   351    688     3:42:16      7:19:42
      3    420  Mandy Cook              Peterborough           F   377   1065     4:05:15     11:24:58